مشاوره وام کارآفرینی

Enterpreneurship Loan Consultation

اگر کارآفرینی هستید که برای راه‌اندازی و یا توسعه کسب‌وکار خود به سرمایه احتیاج دارید، می‌توانید از وام بانکی ویژه سامانه کارا استفاده کنید. این سامانه امکان دریافت وام اشتغال‌زایی را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. در این سامانه امکان ثبت نام برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد، اما اولویت دریافت وام باکسانی است که از کارهای جمعی استقبال کرده و طرح‌هایشان را در قالب شرکت‌های سهامی خاص و تعاونی‌ها ارایه دهند. به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار محدودیتی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد اما ملاحظاتی برای جلوگیری از انحراف منابع در نظر گرفته‌شده است. این تسهیلات در منطقه‌های عشایری و روستایی مرزی با نرخ سود ۴ درصد و در منطقه‌های عشایری و روستایی معمولی با نرخ سود ۶ درصد و در ناحیه صنعتی شهرهایی با زیر ۱۰ هزار نفر، با نرخ سود ۱۰ درصد توزیع شود. این تسهیلات بر اساس ظرفیت و مزیت‌های هر منطقه عشایری یا روستایی اختصاص داده می‌شود، به‌طوری‌که افراد متقاضی لازم است نیازها و ویژگی‌های منطقه را بشناسند و طبق آن طرح‌های خود را ارایه کنند. همچنین این تسهیلات در مناطق شهری با نرخ سود ۱۸ درصد ارایه می‌شود. (در صورت هم‌راستا نبودن طرح با اولویت‌های اعلام‌شده و یا انحراف در استفاده از منابع در زمان اجرا، نرخ سود مورد محاسبه ۱۸ درصد خواهد بود).

ابتدا با وارد کردن اطلاعات شخصی خود در این سامانه ثبت‌نام اولیه را انجام می‌دهید. سپس لازم است خلاصه طرح توجیهی را بارگذاری کرده و نسبت به نوشتن طرح توجیهی اقدام کنید. بعد از بررسی کارشناسان وام کارآفرینی به شما تعلق خواهد گرفت. همچنین وام کسب‌وکار روستایی با شرایط ویژه‌ای در اختیار کارآفرینان روستایی قرار داده می‌شود تا زمینه احیای روستاها و ایجاد اشتغال‌زایی روستایی را فراهم کنند. مرکز مشاوره کارآفرینی لیان به عنوان نماینده رسمی سامانه کارا بمنظور ثبت سامانه کارا و تهیه خلاصه طرح توجیهی به ارائه خدمت می پردازد.

دانلود فرم خلاصه طرح
مدارک سامانه کارا

نوشتن طرح توجیهی و طرح کسب و کار

Business Plan

در عصر حاضر که ارتباطات جهانی و پیشرفت روزافزون فناوری در حوزه‌های مختلف به جزء جدایی‌ناپذیر کسب‌وکارها تبدیل شده است، لزوم داشتن برنامه‌ای مدون و از پیش تعریف شده برای تمامی مدیران و صاحبان مشاغل، پیش از آغاز به هر کاری به‌شدت احساس می‌شود. از آنجا که راه‌ اندازی کسب و کار با ریسک های فراوانی از جمله ریسک های مالی، ریسک های انسانی، ریسک های زمانی و غیره مواجه است، نیاز به برنامه ریزی دقیق نیز، در آغاز راه‌اندازی یک کسب و کار نوپا بسیار جدی‌تر و پیچیده‌تر است.
در همین راستا، طرح توجیهی و طرح کسب و کار به‌ عنوان ابزارهایی کاربردی جهت بررسی امکان‌سنجی اجرای ایده و راه‌اندازی کسب و کار به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر با نحوه تدوین طرح توجیهی (FS) و یا طرح کسب‌وکار (BP) و نتایج حاصل از به‌کارگیری آن‌ها در کسب‌وکار، مشاوران ما در مرکز مشاوره کارآفرینی لیان، ‌به‌صورت تلفنی و حضوری در خدمت شما عزیزان هستند. پس از جلسه مشاوره‌، در صورت تمایل، کارشناسان مرکز با کسب برخی اطلاعات اولیه از شما، اقدام به نوشتن طرح خواهند کرد. لازم به ذکر است که زمان و هزینه نوشتن طرح توجیهی به ویژگی‌های طرح بستگی دارد و مشاوران پس از جلسه اولیه و آشنایی با ویژگی‌های طرح می‌توانند برآورد مناسبی از آن را در اختیار شما قرار دهند.

طرح توجیهی و طرح کسب و کار به عنوان ابزارهایی کاربردی جهت بررسی امکان سنجی اجرای ایده و راه‌اندازی کسب و کار به شدت مورد استفاده قرار می گیرند. هدف اصلی این ابزار اصولاً پاسخ‌گویی به دو سؤال ساده می‌باشد:
آیا ایده مورد نظر قابلیت اجرایی شدن دارد یا خیر!؟
آیا ایده مورد نظر به لحاظ اجرایی و مالی مقرون به صرفه هست یا خیر!؟
لازم به ذکر است که پاسخ به این سؤالات، علی‌رغم سادگی ظاهر، به‌هیچ‌ وجه کار آسانی نیست! چراکه لازم است تمامی جنبه‌های آن ازجمله مشتریان هدف، رقبای بازار، ملاحظات مالی و فنی طرح مورد بررسی قرار گیرد. ازاین‌رو پیش از راه‌اندازی کسب‌وکار لازم است افراد اقدام به تدوین طرح توجیهی کرده تا با روشن شدن مسیر راه با اطمینان بیشتری اقدام به راه‌اندازی فعالیت خود بکنند و برای موانع پیش‌بینی‌نشده، آمادگی بیشتری داشته باشند.

طرح های توجیهی نوشته شده در مرکز:

طرح توجیهی کارگاه قالی بافی طرح توجیهی کلینیک دندانپزشکی طرح توجیهی کشت زعفران
طرح توجیهی صنایع غذایی طرح توجیهی گردشگری روستایی طرح توجیهی کشت گل محمدی
طرح توجیهی مجتمع خدمات رفاهی طرح توجیهی سنگ بری طرح توجیهی گیوه بافی
طرح توجیهی چاپ و بسته بندی طرح توجیهی تولید پیچ و مهره طرح توجیهی چهل تکه دوزی
طرح توجیهی صنایع دستی طرح توجیهی شیرآلات طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی
طرح توجیهی تولید سیم و کابل طرح توجیهی امور پیمانکاری طرح توجیهی رستوران روستایی
طرح توجیهی اقامتگاه و سفره‌خانه سنتی طرح توجیهی درمانگاه تخصصی زنان طرح توجیهی شربت خانه روستایی
طرح توجیهی باشگاه بدنسازی طرح توجیهی خریدوفروش دست سازه‌های خانگی و صنایع‌دستی طرح توجیهی تولید گلاب
طرح توجیهی تولید عسل طرح توجیهی گردشگری سلامت طرح توجیهی کارخانه قهوه
طرح توجیهی تولید برق پاک طرح توجیهی نقره‌کاری و نقره سازی طرح توجیهی شکلات سیب
طرح توجیهی پمپ‌بنزین طرح توجیهی پرورش اسب طرح توجیهی سرکه سیب
طرح توجیهی تولید آجرنمای شیلی طرح توجیهی المان‌های نورپردازی شهری طرح توجیهی سس سیب
طرح توجیهی بیمارستان طرح توجیهی پرورش عقرب طرح توجیهی کنسانتره سیب
طرح توجیهی باشگاه ورزشی و استخر طرح توجیهی کارخانه بستنی طرح توجیهی کارخانه لبنیات