اهمیت استارتاپ‎ها در توسعه اقتصادی

سرمایه‌ انسانی خلاق و نوآور از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش ‌بنیان و کارآفرین است که به عنوان بزرگترین و با ارزش‌ترین دارایی‌ هر منطقه، باید مورد توجه قرار گیرد. استارت ‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی ایفا می‌کنند. خلق اندیشه، کارآفرینی، رشد صنعت گردشگری، کسب وکارهای متنوع جدید، فناوری های نوآورانه و ظهور اقتصاد جدید مبتنی بر آن، نقطه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده است تا اینگونه بتوانند بهره ‌مندی بیشتری از توسعه در حوزه اقتصاد دانش ‌بنیان بدست بیاورند. تجارب کارآفرینان موفق می تواند به استارتاپ ها در مراحل مختلف عمر آن ها کمک شایانی کند؛ بطور مثال این تجارب میتواند منجر به تسهیل فرآیند آشنایی با بازار و شناخت مشتری گردد.

مشاوره استارتاپ
مشاوره تامین سرمایه استارتاپ‎ها

مشاوره تامین سرمایه استارتاپ‎ها

با نگاهی به روند رو به رشد سرمایه گذاری جهانی روی استارتاپ‌ها در 2 دهه اخیر می توان گفت یکی از مهم ترین ارکان موثر بر زیست بوم کارآفرینی، سرمایه و وجود موسسات و نهادهای سرمایه گذاری است که نقش روانی و عملیاتی مهمی در شکل گیری، رشد و موفقیت کسب و کارهای نوپا دارند. در بحث راه اندازی استارت آپ از نظر اقتصادی بهترین گزینه، حضور یک سرمایه‌گذار بزرگ است که در این صورت خیال کارآفرین از تأمین منابع مالی آسوده خواهد بود اما تجربه نشان داده است که بیشتر استارت آپ هایی که با سرمایه‌ گذاری شخصی شروع به کار کرده اند، زودتر به موفقیت می‌رسند. تا وقتی که هنوز ایده اصلی خام است و وضعیت کسب و کار به سطح مناسبی نرسیده باشد، سرمایه گذار انگیزه بالایی در سرمایه ‌گذاری ندارد، از این رو مرکز مشاوره کارآفرینی لیان به دنبال جلسات مشاوره کارآفرینی و مشاوره ثبت اختراع خود، افراد و کسب و کارهای دارای پتانسیل را همراهی کرده و در زمان مناسب به سرمایه گذاران همکار شرکت، معرفی می کند.

مریم امین الرعایا


دکترای پترولوژی از دانشگاه تهران، عضو نظام مهندسی معدن استان اصفهان، مدرس دانشگاه، مدیریت و اجرای معدن مس پورفیری ظفرقند، رئیس هیات مدیره شرکت دانش بنیان فاتک می باشد. مرکز مشاوره کارآفرینی لیان با مدیریت خانم مهندس موسوی، گروهی فعال و موفق در زمینه کسب و کار و حامی و پشتیبانی  موثر در حوزه فعالیت بانوان کشور می باشد.

گالری مانسه

گالری مانسه

گالری هنری مانسه با هدف آموزش، سفارش و تولید آثار هنری خاص با نوآوری و خلاقیت در سال 1396 با مدیریت سمانه امیدزاد افتتاح گردید. این مجموعه با توانایی و دانش آکادمیک به رشد و توانمندسازی هنرجویان کمک کرده و در راستای آن با هدف کارآفرینی، اعضای با استعداد را برای پیشبرد هر چه بهتر در زیر مموعه خود قرار داده است. آشنایی با مجموعه مشاوره لیان و همچنین خانم مهندس موسوی باعث مباهات و یک پله ترقی برای مجموعه مانسه به حساب می آید.